7 prac, dla których opłacalny jest wynajem zwyżki

Zwyżki to urządzenia, które pozwalają na wykonywanie prac na wysokościach. Służą one do wynoszenia pracowników, wraz z narzędziami i niezbędnymi materiałami. Zapewniają bezpieczeństwo i wygodę korzystania. Przy jakich pracach warto wynająć zwyżkę?

Wynajem zwyżki w branży budowlanej

Zwyżka jest bardzo pomocnym urządzeniem zwłaszcza w branży budowlanej. Taki pojazd z powodzeniem może zastąpić rusztowanie. Zapewnia większą mobilność, pozwalając na swobodne przesuwanie wzdłuż ścian. W branży budowlanej zwyżki wykorzystuje się najczęściej podczas:

  • montażu rynien,
  • malowania elewacji,
  • ocieplania budynku,
  • montażu stolarki okiennej,
  • wykańczania budynku z zewnątrz,
  • stawiania mostów,
  • montażu instalacji w wysokich halach.

Wynajem zwyżki przy remoncie

Zwyżka na wynajem jest świetnym wyborem także w trakcie remontu. Jej wynajem jest możliwy na https://gizo.pl/wynajem/podnosniki/. Niekiedy konieczne jest przeprowadzenie tylko drobnych prac naprawczych, dlatego wznoszenie rusztowania przestaje być opłacalne. Zwyżki sprawdzają się podczas remontów w wysokich budynkach, jak hale przemysłowe czy magazynowe, a także przy pracach naprawczych zewnętrznych części nieruchomości. Mogą być pomocne w trakcie wymiany elementów dachu, orynnowania, elewacji czy fasady.

Wynajem zwyżki w branży eventowej

Zwyżki przydają się także w trakcie kręcenia filmów czy organizowania różnych eventów. Pozwalają na wyniesienie dekoracji, elementów sceny i innych instalacji na znaczne wysokości. Sprawdzają się również w trakcie przygotowywania planów filmowych.

Wynajem zwyżki a utrzymanie czystości

Kosz niebieskiej zwyżki na tle nieba

W przypadku wysokich budynków równie ważne jest zachowanie czystości. Zwyżka może być wykorzystywana do mycia okien, elewacji, balustrad, usuwania zanieczyszczeń z rynien, dachówek oraz paneli fotowoltaicznych. Urządzenia tego typu są wyposażone w specjalny kosz, co zapewnia bezpieczeństwo pracowników w trakcie prac na tak dużych wysokościach.

Zwyżki są wykorzystywane również do utrzymania czystości w mieście. Pomagają przy pracach porządkowych, zwłaszcza w trakcie odcinania gałęzi drzew, a także całych roślin. Wykorzystuje się je też do sprzątania obiektów użyteczności publicznej – mówi specjalista w firmy Gizo oferującej podnośniki na wynajem.

Wynajem zwyżki w sadownictwie

Zwyżka jest dobrym wyborem również dla właścicieli sadów i ogrodów. Dzięki takim urządzeniom możliwe staje się uniesienie pracowników na wysokość, z której da się łatwo zbierać owoce. Zwyżka może być przydatna także w trakcie zakładania siatek zabezpieczających przed ptakami czy innych zabiegów pielęgnacyjnych.

Zwyżki na wynajem w branży reklamowej

Banery reklamowe są najskuteczniejsze wtedy, gdy znajdują się w dobrze widocznych miejscach. Z tego powodu często konieczne jest zawieszenie ich na wysokich bilbordach, wiaduktach czy budynkach. W trakcie takich prac dobrym rozwiązaniem jest postawienie na zwyżkę. Z urządzeń tego typu chętnie korzystają firmy zajmujące się montażem reklam, zarówno w formie papierowej, jak i specjalnych naklejek.

Wynajem zwyżki a montaże i demontaże

Zwyżki sprawdzają się świetnie również w przypadku montażu czy demontażu elementów. Mowa tu zarówno o instalacjach, jak i częściach pokrycia dachowego, reklamach, klimatyzacjach oświetleniu, panelach fotowoltaicznych czy wentylacji. Zwyżka może posłużyć też do montażu i demontażu kamer czy alarmów.

Kategoria: projekty budowlane, dom