Jak zamontować nową głowicę prysznicową

Czy wiesz, że w Twojej łazience można wymienić starą i nieciekawą głowicę prysznicową? Tak, to prawda, że można wymienić starą głowicę prysznicową na nową. Wystarczy tylko wprowadzić kilka zmian w starej głowicy i zmienić odpływ wody w łazience. W ten sposób można wziąć dobry prysznic i umyć się bez marnowania czasu.

Najczęstszym problemem w domu jest to, że gdy członkowie rodziny korzystają ze wspólnego odpływu wody, staje się on stary i zaczyna przeciekać. Nieszczelność powoduje powstawanie wilgoci w pomieszczeniu i sprawia, że jest ono niekomfortowe dla gości.

Aby przezwyciężyć takie problemy i poprawić jakość życia, lepiej mieć w łazience dobrą głowicę prysznicową. Po zainstalowaniu nowej głowicy prysznicowej uzyskasz przyjemny i czysty prysznic oraz wygodną kąpiel.

Głowica prysznicowa

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów głowic prysznicowych. Są one różne – od tanich po bardzo drogie. Aby dowiedzieć się, jaka opcja jest dla Ciebie najlepsza, musisz wziąć pod uwagę zastosowanie głowicy prysznicowej i jej ciśnienie wody.

Poniżej znajduje się przewodnik po instalacji głowicy prysznicowej w łazience.

  1. Przede wszystkim należy wziąć miarkę i zmierzyć przestrzeń łazienki, w której zostanie zainstalowana głowica prysznicowa.
  2. Zmierz wysokość i szerokość głowicy prysznicowej, a następnie przytnij tynk.
  3. Wykonaj te same pomiary od tylnej ściany i wytnij otwór.
  4. Teraz trzeba będzie zamontować uchwyt podtrzymujący głowicę prysznicową.
  5. Po prawidłowym zamocowaniu uchwytu możesz zawiesić głowicę prysznicową i podłączyć ją do odpływu wody.
  6. Jeśli używasz ceramicznej głowicy prysznicowej, możesz po prostu zamocować ją na podstawie głowicy i napełnić wodą.
  7. Aby zmienić odpływ wody, można albo kupić nowy, albo dopasować stary do swoich potrzeb.

Wnioski:

Po zainstalowaniu nowej głowicy prysznicowej już nigdy więcej nie będziesz mieć takich problemów. A wymiana odpływu wody w łazience jest konieczna, aby uczynić ją przyjemnym miejscem dla wszystkich.

Kategoria: remonty, dom