W jaki sposób przetkać domową kanalizację?

Chyba nie ma nic bardziej irytującego niż zatkana domowa kanalizacja. Warto jednak pamiętać, że nie przydarza się to nagle, a na drodze długofalowego procesu. Dlatego tak ważne jest regularne dbanie o stan całej instalacji, żeby uniknąć kryzysowych sytuacji i wzywania specjalistów z pogotowia kanalizacyjnego.

W jaki sposób przeprowadzać domowymi sposobami udrażnianie kanalizacji? Czy istnieją skuteczne metody, które mogą pomóc, gdy dojdzie do częściowego przytkania rur? Poniżej zamieszczamy najpopularniejsze metody.

Udrażnianie kanalizacji – domowe metody

Zanim wpadniemy w panikę i zadzwonimy do pogotowia kanalizacyjnego, warto sprawdzić, w którym miejscu występuje zator. Jeśli dotyczy on górnej części odpływu, istnieje spora szansa, że uda się nam usunąć go samodzielnie. Pierwszą pomocą będzie na pewno gumowy przetykacz. Dzięki niemu, na drodze prostego pompowania, można niejednokrotnie odetkać nawet silnie przytkaną rurę.

Jeśli metoda mechaniczna nie pomoże, można zawsze sięgnąć po specjalistyczne środki chemiczne, zachowując jednak ostrożność, gdyż zazwyczaj są one bardzo mocno żrące.

W sytuacji gdy problem dotyczy głębiej położonych zakamarków rur, wówczas raczej nie unikniemy wezwania specjalistów.

Artykuł  powstał przy współpracy z https://ofma.pl