Mieszkania dla nowożeńców

Kupno mieszkania przez młode osoby daje poczucie wolności i samodzielności, swoje mieszkanie, w które urządzimy według własnego. gustu potrzeb daje poczucie bezpieczeństwa i decydowanie o swoim losie. Przed nie lada wyzwaniem stają młode związki partnerskie, które pragną poczucia niezależności i swobody. Wielu młodych ludzi, wstępujących w dorosłe życie zastanawia się jak sprostać swoim marzeniom i oczekiwaniom partnera. Podstawą bytu wielu młodych małżeństw jest znalezienie własnego kąta, gdzie będą mogli uwić swoje gniazdko i wspólnie realizować zamierzone cele. W obecnych czasach z problemem mieszkania boryka się niemal każda nowo założona rodzina, widmo zaciągnięcia kredytu i spłacania go przez pół swojego życia przeraża i wielu młodych rezygnuje z takiego wyjścia decydując się na wynajem, płacąc czynsz a mieszkanie i tak nigdy nie stanie się nasze.
Jeżeli jednak bliżej przyjrzymy się wizji wzięcia kredytu hipotecznego to nie wygląda ona tak tragicznie jak by mogło to się wydawać na pierwszy rzut oka.

 

Mieszkanie z rodzicami ma z pewnością wiele zalet ale czy młoda rodzina, potrzebująca intymności i samodzielności i budowania wzajemnych więzi nie powinna samodzielnie decydować o swojej tożsamości. Wyjściem jest zawsze wynajęcie mieszkania, często wiąże się to ze sporymi kosztami i nie możemy podejmować samodzielnych decyzji np. w sprawie urządzenia mieszkania. Na dłuższą metę nie jest to dobre rozwiązanie tym bardziej, jeżeli spodziewamy się dzieci a przecież tak jest w większości przypadków.
Obecnie wiele banków pomyślało o ludziach młodych, których zdolność kredytowa na pozór nie wygląda najlepiej.Mieszkanie dla młodych stało się również częścią programu rządowego, gdzie można uzyskać dotację na zakup nowego mieszkania. Przeglądając oferty banków znajdziemy masę najróżniejszych propozycji kredytowania zakupu mieszkań z rynku pierwotnego jak i wtórnego. Wymagania co do zdolności kredytowej nie są zbyt rygorystyczne i każda rodzina wspólnie z doradcą finansowym znajdzie ofertę, która będzie najbardziej odpowiednia dla stron.

 

Obraz swojego, przytulnego mieszkania nie jest więc wcale tak mglisty, tym bardziej, że zakup mieszkania jest również inwestycją na której możemy zarobić w przyszłości. Każdy związek budowany jest na fundamentach wzajemnego zaufania i życia pod jednym dachem a nic bardziej nam tego nie zapewni jak mieszkanie pod wspólnym dachem, gdzie spędzamy razem najwięcej czasu, poczucie bezpieczeństwa będzie potwierdzał fakt, że mieszkanie jest nasze i będziemy spędzać tam najlepsze chwile naszego życia.