- Wykończenie łazienki - lista niezbędnych materiałów
- Styropian grafitowy czy XPS – jak wybrać materiały do termoizolacji?
- Przewodnik po Meblach Tapicerowanych: Styl, Komfort, Trwałość
- Techniki Negocjacyjne dla Wynajmujących: Jak Wynegocjować Korzystne Warunki?
- Odkrywanie nowych światów z Matfel.pl - “Wiedźmin” i “Prawda świata dysku”
Czyszczenie a mycie dachów – różnice w usłudze
Dach to część budynku, która przede wszystkim pełni funkcje ochronne. Z jednej strony izoluje przed utratą ciepła, z drugiej strony zabezpiecza wnętrze budynku warunkami atmosferycznymi. To element budynku, który również należy poddawać okresowym zabiegom pielęgnacyjnym. Wśród nich przede wszystkim zwraca się uwagę na mycie oraz czyszczenie dachów. Wiele osób myli te pojęcia i obie czynności utożsamia z jedną, jednak nic bardziej mylnego. Mycie i czyszczenie dachów to dwie różne usługi i warto o tym pamiętać.
Na czym polega różnica? Mycie dachów to usługa, która polega na usunięciu z dachu wierzchnich i łatwo zmywalnych zabrudzeń. Dochodzi do tego w trakcie mycia dachu wodą pod ciśnieniem z użyciem odpowiednich środków czyszczących. Takie zabiegi bez trudu poradzą sobie z prostymi i lekkimi zabrudzeniami, które powstają w trakcie codziennego użytkowania przestrzeni dachów. W ten sposób zmywamy brud taki jak piasek, liście, igły z drzew lub wierzchnie warstwy grzybów lub mchu. Przyjmuje się, że mycie dachów powinno odbywać przynajmniej co 5 lat.
Na czym polega czyszczenie dachów?
Czyszczenie dachów to bardziej skomplikowana usługa niż ich mycie. Czyszczenie polega na dokładnym usuwaniu zabrudzeń z dachu, również tych, które są trwalsze i ich warstwa związała się z dachem.Przede wszystkim do tego rodzaju zabrudzeń można zaliczyć mech, porosty lub glony. Ponadto w tej grupie można również wymienić zabrudzenia związane z odchodami ptaków lub sadza z komina. Ponadto w ramach czyszczenia dachu, jego powierzchnia zostaje poddana zabiegom odgrzybiającym.
Czyszczenie dachów to czynność, która zajmuje więcej czasu niż jego mycie. Jest to jednak usługa, która pozwoli oczyścić dach i zwiększyć jego żywotność i właściwości ochronne. Szacuje się, że w klimacie umiarkowanym taki zabieg powinno się wykonywać co 8 lat. Oczywiście finalnie zakres prac często zależy od uwarunkowań danej lokalizacji oraz narażenia na zabrudzenia naturalne. Warto zatem pamiętać, że mycie i czyszczenie dachów to usługi dotyczące tej samej powierzchni, jednak znacznie się od siebie różniące.
Kategoria: nieruchomości