Dlaczego warto zainwestować w rolety antywłamaniowe?

Planujesz zamontować rolety zewnętrzne w swoim domu? Zastanawiasz się, czy warto zainwestować w antywłamaniowe? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek. Sprawdź, dlaczego w dalszym ciągu jest to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań.

Czym różnią się rolety antywłamaniowe od klasycznych zewnętrznych?

Zdarza się, że klasyczne rolety zewnętrzne są mylone z antywłamaniowymi. Czy istnieją pomiędzy nimi różnice? Jeżeli tak, to jak duże? Warto zdawać sobie sprawę z tego, jakie cechy wyróżniają produkty, które mają zapobiegać włamaniom. W ten sposób możesz w pełni świadomie zabezpieczyć swój dom.

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że nie ma pomiędzy nimi różnicy. Jednak rolety antywłamaniowe są wykonane z bardziej wytrzymałych materiałów. Klasyczne produkty zewnętrzne są mocniejsze niż materiałowe, ale nie mają tylu zabezpieczeń. W przypadku żaluzji, które mają zapobiegać włamaniom mówimy o stali, która ma być odporna na przecięcia. Dodatkowo dom jest chroniony przez system zabezpieczeń, który jest wbudowany w konstrukcję.

Czy rolety zewnętrzne są łatwe w utrzymaniu?

Jednym z najważniejszych pytań, jakie pada przy okazji wyboru rolet antywłamaniowych jest to dotyczące ich utrzymania. Czy jest to trudne lub wymaga specjalnych zabiegów? Jeżeli regularnie czyścisz swoje osłony, z pewnością nie zauważysz problemów. Są znacznie wygodniejsze w utrzymywaniu czystości niż materiałowe wewnętrzne odpowiedniki. Zawdzięczają to materiałom, z jakich są wykonane.

Do oczyszczania rolet zewnętrznych można korzystać ze specjalnych środków. Jednak nie jest to konieczne. Jeżeli potrzebujesz, możesz wykorzystać klasyczny płyn do mycia powierzchni lub do naczyń. Każde z tych rozwiązań sprawdzi się bardzo dobrze. Pamiętaj jedynie, żeby dobrze wytrzeć powierzchnię, szczególnie przy zawiasach. W ten sposób zadbasz o estetyczny wygląd bez zacieków oraz stan całego mechanizmu.

Jak wysoką ochronę zapewniają rolety antywłamaniowe?

Czy rolety antywłamaniowe rzeczywiście powstrzymają włamywacza? Jeżeli obawiasz się rabunku, możesz spać spokojnie. Te produkty z pewnością zatrzymają każdego, kto postanowi włamać się do Ciebie. Pamiętaj jednak, że żaden sprzęt nie zapewni Ci ochrony przed wszystkimi narzędziami. Dlatego warto dodatkowo zaopatrzyć się w alarm. Wówczas ryzyko włamania spada znacząco i Twoja rodzina może czuć się bezpiecznie.

Dodatkowe zalety rolet zewnętrznych i antywłamaniowych

Rolety zewnętrzne posiadają wiele zalet. Oczywiście w przypadku antywłamaniowych największą z nich jest ochrona przed kradzieżą. Jednak warto znać pozostałe, żeby podejmowanie decyzji było łatwiejsze. Przekonaj się, że ten zakup przyniesie Ci mnóstwo korzyści.

Stabilna temperatura wewnątrz budynku

Produkty od Rolety-Żaluzje-Katowice zapewniają ochronę przed zimnem i gorącem. Dzięki dodatkowej warstwie ochronnej przez okna nie ucieka ciepło zimą. Nie przedostaje się również mroźne powietrze. W ten sposób w Twoim domu może być lepsza izolacja cieplna. Latem natomiast zasłonięcie okna za pomocą rolety zewnętrznej zapobiega dostawaniu się nadmiarowi słońca. W pomieszczeniu panuje przyjemny chłód, pomimo upałów na zewnątrz.

Dodatkowa ochrona przed hałasem

Jeżeli mieszkasz przy ruchliwej ulicy, rolety zewnętrze z pewnością Ci się przydadzą. Stanowią dodatkową ochronę przed hałasem i umożliwiają wyciszenie pokoju. Pamiętaj, żeby wspomnieć swojemu doradcy o takiej potrzebie. Wówczas istnieje możliwość indywidualnego doboru osłon, które spełniają wszystkie Twoje wymagania.

Kategoria: remonty, dom