- Wykończenie łazienki - lista niezbędnych materiałów
- Styropian grafitowy czy XPS – jak wybrać materiały do termoizolacji?
- Przewodnik po Meblach Tapicerowanych: Styl, Komfort, Trwałość
- Techniki Negocjacyjne dla Wynajmujących: Jak Wynegocjować Korzystne Warunki?
- Odkrywanie nowych światów z Matfel.pl - “Wiedźmin” i “Prawda świata dysku”
Mieszkanie z rynku wtórnego – czy warto zrobić remont?
Wielu z nas dokonując zakupu swojego pierwszego mieszkania na rynku wtórnym zakłada, że po zakupie i lekkim tylko odświeżeniu ścian nowym kolorem, takie mieszkanie będzie służyło nam przez długie lata – a przynajmniej w naszych założeniach mamy nadzieję, że nie będzie ono generowało żadnych dodatkowych i nieprzewidzianych kłopotów. Często jednak – na nieszczęście młodych i niedoświadczonych osób – spotykane są nieprzyjemne niespodzianki. Niestety tego typu problemów nie jesteśmy w stanie zidentyfikować przed podpisaniem niezbędnych dokumentów a w czasie dokonywania transakcji możemy mieć jedynie nadzieję, że mieszkanie, które ostatecznie wybraliśmy, okażę się być w dobrym stanie technicznym – a nie tylko wizualnym.
Gdy zaczynają się problemy
Każde używane mieszkanie jest swego rodzaju zagadką. Po upływie krótkiego czasu może zdarzyć się coś kompletnie nieprzewidzianego jak na przykład pojawienie się nieszczelności w przestarzałej już instalacji wodno-kanalizacyjnej. To między innymi dlatego wiele osób – zaraz po zakupie mieszkania- decyduje się na remont lub chociaż częściowe odnowienie łazienek, toalety czy kuchni. Remonty mieszkań używanych dają pewność ich nowym właścicielom, że żadna awaria starych rur nie zniszczy ich mieszkania a przy tym również nie wyrządzi żadnych szkód sąsiadom mieszkającym obok oraz tym na dole.
Zalety planowania remontu
Nikogo nie dziwi już prawdopodobnie fakt, że na dobrego fachowca trzeba czekać i to czasem długo – bardzo długo. Prawdziwy specjalista wykonujący swoją pracę na wysokim poziomie zazwyczaj posiada dość liczną grupę osób chętnych aby z nim współpracować a jego terminy sięgają nawet kilku lub kilkunastu miesięcy w przyszłość. To między innymi dlatego jedną z głównych zalet wcześniejszego planowania remontu jest możliwość skorzystać z usług tych najlepszych na rynku.
Dla odmiany najbardziej niekorzystnym czynnikiem działającym na szkodę zleceniodawcy chcącego wprowadzić zmiany w swoim mieszkaniu – czynnikiem który prowadzi do rozczarowania młodych ale także i wielu starszych właścicieli – jest presja czasu.
Kiedy znajdujemy się pod presją czasu jesteśmy zmuszeni skorzystać z usług osób aktualnie dostępnych na rynku. Ku naszemu niezadowoleniu zazwyczaj nie znajdziemy wtedy osób spełniających wszystkie nasze oczekiwania. Będziemy musieli pójść na jakiś kompromis – a czasem będzie ich wiele. W naszej głowie pojawią się liczne pytania i niepewność – “Czy ta osoba potrafi to zrobić?”, “Czy to będzie dokładnie i ładnie wykonane?”, “Czy będę tego żałować?” . Presja czasu to nasz największy wróg. W tym przypadku warto zrobić wszystko aby jej uniknąć. Remonty planowane z wyprzedzeniem dają nam ogromne możliwości wyboru zarówno specjalistów jak i możliwość wyboru odpowiednich rozwiązań – a to ostatecznie da nam pewność co do efektu końcowego.