Pokój w stylu loftowym – co powinno się w nim znaleźć

Styl loftowy to jeden z ciekawszych sposobów na aranżację pomieszczeń domowych i zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Jego urok tkwi zarówno w odpowiednim połączeniu faktur i kolorów, jak i zestawieniu mebli i dodatków tworzących spójną całość. W stylu loftowym jest zarezerwowane miejsce dla mebli o industrialnym charakterze, zwykle wykonanych z drewna i metalu. Jednak w każdym pokoju, w którym zależy nam nie tylko na stylowym wykończeniu wnętrza, ale także na komforcie, nie może zabraknąć wygodnych mebli. Zobacz już dziś, co powinno znaleźć się w pokoju w stylu loftowym.

Podstawowe wyposażenie pokoju w stylu loftowym

W pokoju w stylu loftowym powinna panować prostota i surowość, którą warto przełamać odpowiednimi meblami wypoczynkowymi o miękkich oparciach i siedziskach oraz dodatkami. Poza surowymi fakturami w postaci betonu czy cegły widocznej na ścianach w chłodnych odcieniach, doskonałym wyborem będzie fotel wypoczynkowy Soft, wyposażony w czarny stelaż bądź sofa Kate na eleganckich, smukłych nóżkach, pokryta w całości czarnym materiałem. Ciekawą propozycją będzie również sofa Montecarlo z tapicerką skórzaną o niezwykle nowoczesnym charakterze, widocznym po niebanalnym, półokrągłym kształcie. Przedstawione modele i inne sofy w stylu loftowym znajdziesz w atrakcyjnej cenie w sklepie Meble.pl.

Niezwykle istotną rolę poza wymienionymi elementami wyposażenia odgrywa również odpowiednie oświetlenie, które dopełnia loftowy charakter wnętrza. W tym celu warto wykorzystać wiszące reflektory, metalowe klosze czy też postindustrialne instalacje, w których wszystko jest w zasięgu wzroku – każdy kabel i przewód. Nie zapominajmy również o dodatkach w postaci metalowych regałów, półek loftowych czy drewnianych elementów ozdobnych ze szklanymi akcentami. Ponadto, komplety wypoczynkowe, doskonale uzupełniają metalowe krzesła i nowoczesne konsole, które stworzą prawdziwie industrialny klimat, idealny dla wielbicieli surowych pomieszczeń.