Szare krzesła w stylu industrialnym

Szarości są ponadczasowe. Mówi się o ich neutralności (nie mylić z nudą) i uniwersalnym charakterze. Tak, szare meble dobrze wypadają w towarzystwie innych, stonowanych kolorów. Są też wspaniałym dodatkiem do elementów w innych, znacznie bardziej krzykliwych kolorach. A jak jest z krzesłami? Gdzie sprawdzą się te szare?

Możliwości wykorzystania krzeseł w tym kolorze jest wiele. Szare krzesła będą pasowały do nowoczesnych aranżacji, dopełnią wystrój pomieszczenia urządzonego na skandynawską nutę. Sprawdzą się również w pokojach młodzieżowych. Okazuje się, że pasują do pomieszczeń utrzymanych w stylu industrialnym. Co powiecie na taką kombinację?

Industrialne wnętrza: co się liczy?

Zanim przejdziemy do elementów wyposażenia, a konkretnie krzeseł, skupimy się na tym, co sprawdza się w industrialnych wnętrzach i z czego ten styl słynie. Styl industrialny przywodzi na myśl chłód i fabryczne, surowe klimaty. W żadnym wypadku jednak nie odstrasza. Wręcz przeciwnie – liczba jego zwolenników stale rośnie.

Styl industrialny upodobał sobie materiały takie jak: metal, szkło, stal, beton i stare drewno. Nie ma tu miejsca na zbędne dodatki. Tutaj liczy się minimalizm. Królują proste, nierzadko geometryczne formy. Dużo elementów wyposażenia pokrywa klasyczna czerń. Nie brakuje także szarych akcentów. To już argument za tym, że nasze krzesła się nadadzą.

Nie każde krzesło się sprawdzi

Kolor to nie wszystko, co tworzy aranżację. Równie ważna jest forma mebla. W industrialnych aranżacjach nie ma miejsca na masywne, tapicerowane krzesła. Lepiej zrezygnować z drewnianych modeli. Zdecydowanie lepiej w industrialnych aranżacjach sprawdzą się krzesła wykonane z metalu lub stali szczotkowanej.

Spośród szarych krzeseł należy wybierać te, które cechuje maksymalna prostota. Styl industrialny nie lubi bowiem przesadnych zdobień. Niewskazane jest też łączenie różnych materiałów w jednym krześle. Trudna sprawa? Tak się tylko wydaje. Nie musisz tworzyć krzesła sam. Czeka ono na Ciebie w sklepie https://www.krzesla.pl.