Urządzamy pokój z gramofonem

Moda na retro wróciła i podbija serca pasjonatów nowoczesnego, niepokornego designu i aranżacji mieszkań. Marzenia o własnym gramofonie wcale nie są już oldschoolowe – wręcz przeciwnie, jest od na nowo obiektem pożądania ludzi na całym świecie.

Gramofony nie należą do tanich, zwykle chcemy więc, by były one odpowiednio wyeksponowane w domu tak, by mogli się nim cieszyć zarówno domownicy, jak i goście. Szczególnie urokliwe są gramofony z tubą, które podkreślą nietuzinkowy look naszego wnętrza. Jak zatem urządzić pokój z gramofonem tak, by stanowił jedną, spójną całość? Podpowiadamy!

Gramofon jako główna ozdoba wnętrza? Czemu nie!

Każdy meloman marzy o stworzeniu w domu własnej przestrzeni, zaadaptowanej wyłącznie do słuchania muzyki. Gramofon w mieszkaniu wnosi powiew minionych epok, dlatego też musi mieć odpowiednie otoczenie. Zadbajmy więc o to, by w jego sąsiedztwie znalazły się takie dodatki jak: telefon retro, ramki z ulubionymi płytami, przytulny fotel z podłokietnikami oraz półka na albumy.

Zasada przy aranżacji pokoju z gramofonem jest jedna – wszystko jak najbliżej, na wyciągnięcie ręki, komfortowo i stylowo. Nie przytłaczajmy wnętrza nadmiarem dodatków, mebli i obrazów, postawmy raczej na prostotę, byśmy mogli cieszyć się niczym niezakłóconym odbiorem ulubionej muzyki. To nasza przestrzeń, dlatego też stwórzmy taką niszę, gdzie poczujemy się w pełni odprężeni, a temu właśnie posłuży minimalizm w połączeniu z elementami retro.

Wybierz dodatki do gramofonu

Przy aranżacji pokoju z gramofonem warto zajrzeć na https://dogramofonu.pl/, by znaleźć nowe inspiracje i pomysły. Na platformie można kupić płyty do słuchania i ozdabiania ścian, a także akcesoria do gramofonu, stylowe igły i dodatki.

Na blogu dostępnym na stronie https://dogramofonu.pl/ możesz znaleźć mnóstwo informacji nie tylko z zakresu urządzania wnętrz, ale też doboru sprzętu i najnowszych branżowych trendów. Jest to prawdziwa gratka dla pasjonatów płyt winylowych, poszukujących niebanalnych rozwiązań do swojego domu.

Kategoria: dom