Jak wybrać najlepszy wideodomofon do domu?

Wideodomofon to urządzenie cenione od lat w sektorze prywatnym i biznesie. Pozwala ono w prosty sposób sprawdzić, kto puka do naszych drzwi, a tym samym ochronić nas przed nie tylko przed włamywaczem, ale też niepożądanymi gośćmi. Dzięki nowoczesnej technologii od razu widać osobę po drugiej stronie, co ułatwia podjęcie decyzji o wpuszczeniu jej do środka.

Zakup wideodomofonu jest inwestycją na długie lata. To proste urządzenie lubią szczególnie właściciele domów za miastem oraz mieszkańcy domów jednorodzinnych w większych aglomeracjach, gdzie każdego dnia pukają do drzwi nieznane osoby, podające się za listonosza, księdza lub kuriera.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Na stronie https://dvspolska.pl/ znajdziesz wiele inspiracji i innowacyjne wideodomofony różnych marek, w zróżnicowanych cenach. Zanim dokonasz zakupu, przeanalizuj, czy masz właściwe warunki do montażu kamery, czy nie będzie narażona na nadmierne naświetlenie, co może negatywnie wpłynąć na jakość obrazu. Umieszczenie wideodomofonu vis a vis słońca niewiele pomoże w identyfikacji rozmówcy. Alternatywą może tu być zestaw kamer.

Warto też pamiętać, że mamy XXI wiek i w nowoczesnym budownictwie wideodomofony powinny mieć kilka punktów dostępu, by można było otworzyć drzwi z każdego piętra. Można też zainwestować w modele wyposażone w dodatkową kamerę oraz system łączności z telefonem komórkowym, dzięki czemu będziesz mieć wszystko pod kontrolą.

Wideodomofony przewodowe i bezprzewodowe

W zależności od potrzeb, możesz wybrać dwa rodzaje urządzeń – bezprzewodowe oraz przewodowe. Wideodomofon bezprzewodowy IP może być połączony z mobilną aplikacją na smartfonie, dzięki czemu w prosty sposób możesz otworzyć bramę wjazdową na swoją posesję lub zasunąć rolety.

Zakup wideodomofonu wraz z okablowaniem i akcesoriami to zwykle wydatek rzędu kilkuset złotych, w zależności od skali planowanej inwestycji. Jeśli nie wiesz, jaki model wybrać, skontaktuj się z doradcami z DVS Polska, którzy pomogą ci dopasować optymalne rozwiązanie.

Kategoria: biznes, bezpieczeństwo