Telewizja przemysłowa w galeriach handlowych

Monitoring wizyjny i telewizja dozorowa czy wreszcie CCTV to telewizja przemysłowa mająca za zadanie ciągłe monitorowanie i zapisywanie obrazów z kamer zainstalowanych w danym budynku. Jest znakomitym rozwiązaniem dla galeriach handlowych, ale też domach, szkołach, urzędach oraz innych obiektów użyteczności publicznej. W galeriach handlowych telewizja CCTV bazuje najczęściej na nowoczesny ch systemach IP charakteryzującej się najwyższą rozdzielczością obrazu. Choć nadal równie popularne są tradycyjne systemy analogowe.

Z czego składa się telewizja przemysłowa?

Systemy CCTV wybierane do galerii handlowych to kompletne zestawy składające się z wielu współpracujących ze sobą urządzeń. Układy te można wzbogacić o rozmaite czujniki. Jednak podstawowym zadaniem telewizji przemysłowej jest monitoring i rejestrowanie obrazu z kamer. System składa się z kamer do monitoringu, rejestratora, obiektywów CCTV, monitorów do wyświetlania podglądu z kamer i okablowania. Kamery, spośród których warto wybrać potrzebne urządzenia to modele: obrotowe, nocne, kopułowe, tubowe i kompaktowe.

Telewizja przemysłowa w galeriach handlowych – co warto wiedzieć?

Instalacja systemu CCTV w obiektach użyteczności publicznej pozwala w dużym stopniu wykluczyć niepożądane zdarzenia, ująć sprawców kradzieży czy też nawet udaremnić taką próbę. Telewizja przemysłowa to nic innego jak kompatybilne urządzenia służące do obserwacji, rejestrowania i archiwizacji obrazu. W tego typu systemach niezwykle ważną rolę odgrywają nie tylko kamery, ale też rejestratory sieciowe. Mogą to być modele analogowe współpracujące z kamerami analogowymi bądź rejestratory do kamer sieciowych IP. Wybór konkretnego rozwiązania warto przedyskutować ze specjalistami, którzy na co dzień zajmują się montażem telewizji przemysłowej. W oparciu o konkretne oczekiwania i potrzeby dotyczące ochrony mienia wybierają dla swoich klientów najlepsze rozwiązania, a następnie zajmują się realizacji projektu.