Modne akcesoria do domu

Dla wielu z nas ważne jest, aby wnętrze naszego domu czy mieszkania podążało za nowymi trendami wnętrzarskimi. Niektórzy nie lubią też monotonii o potrzebują co kilka lat zmiany otoczenia, w którym mieszkają. Nie zawsze konieczny jest remont całego lokalu, wymiana podłóg czy malowanie ścian. Zazwyczaj zwykłe, pozornie proste akcesoria do domu wystarczą, aby nadać naszej kuchni czy sypialni całkiem nowego charakteru. W ostatnich latach wiele trendów pojawia się na rynku. Niektóre z nich znikają po kilku miesiącach, inne trzymają się na rynku przez kilka sezonów. Warto zauważyć, że mają jednak pewne cechy wspólne. Otóż większość z nich oscyluje wokół wykorzystania materiałów naturalnych czy takich, które podchodzą z recyklingu lub drugiej ręki.

Skrzynka drewniana jako mebel lub szkatułka

Różnego rodzaju skrzynki pochodzące ze sklepów czy zakładów produkcyjnych to bardzo funkcjonalne przedmioty, które z łatwością przerobimy na modne elementy naszego wnętrza. Zakres zastosowania ogranicza tylko nasza wyobraźnia: stołki, siedziska, półki na książki, regały na kwiaty czy przetwory. Surowe drewno wymaga jedynie zabezpieczenia odpowiednim lakierem. Ale to dopiero po malowaniu! Warto też wygrzebać na bazarku czy w sklepie z antykami takie dekoracje jak skrzynka drewniana o bogatych zdobieniach. Będzie ona zazwyczaj wymagała odnowienia, aczkolwiek koszt takiego zabiegu nie będzie wysoki. Co więcej, będziemy mogli taki przedmiot wystylizować wedle naszego zmysłu estetycznego lub poeksperymentować na nim, na przykład bawiąc się techniką decoupage.

Tkaniny z odzysku za przysłowiową złotówkę

Jeżeli mamy artystyczny zamysł lub chociażby niewielkie zdolności manualne, możemy sami wykonać atrakcyjne i unikatowe na skalę światową akcesoria do domu. W designerskich sklepach takie meble potrafią kosztować krocie, a my możemy wykonać je za kilka złotych lub nawet całkowicie za darmo. Wystarczy pomysł, aby stare ubrania przekształcić w nowy, kolorowy abażur. Z kupionych w second handach ubrań możemy uszyć dekoracyjne poduszki czy ciekawie skomponowane kapy na krzesła i fotele. Ze ścinków wypleść możemy chociażby dywaniki łazienkowe lub oryginalną wycieraczkę do przedpokoju. Odzież z odzysku można w określonych dniach kupić w bardzo korzystnych cenach, to koszt nawet jedynie złotówki za kilogram. Mamy szeroki wachlarz wzorów i materiałów do wyboru. Co więcej, możemy trafić na naprawdę ciekawe tkaniny, bowiem wzory, które być może są niezbyt atrakcyjne na ubraniu, okażą się strzałem w dziesiątkę jako elementy do własnoręcznie wykonanych akcesoriów domowych.