Meble do przedpokoju

Urządzając nasze wnętrza, warto zastanowić się nad odpowiednim doborem mebli do przedpokoju. Pod uwagę musimy wziąć przede wszystkim funkcje, jakie chcemy, aby to pomieszczenie pełniło. Zastanówmy się zatem, w co trzeba wyposażyć nasz przedpokój, aby jak najlepiej służył naszym indywidualnym potrzebom.

Oświetlenie? Najlepiej wiszące

W przedpokoju nie mamy zazwyczaj wiele wolnego miejsca, więc najlepszym rozwiązaniem będą lampy sufitowe lub kinkiety. Nie zapomnijmy też o kupnie oświetlenia, które będzie mogło obsługiwać żarówki o dużym poborze mocy – przedpokój to bowiem pomieszczenie, które zarówno w starym, jak i w nowym budownictwie, nie posiada okien.

Wieszaki i haki

W przedpokoju zazwyczaj zostawimy nasze odzienie wierzchnie, takie jak kurtka, płaszcz, czapka… Możliwości wyboru wieszaków mamy mnóstwo, najlepiej wyposażyć to pomieszczenie zarówno w mały wieszak naścienny z kilkoma hakami, jak i w szafę, w której będziemy przechowywać odzienie wierzchnie, którego nie używamy na co dzień. To też miejsce na ubrania sezonowe. Jeżeli możemy pozwolić sobie na komfort postawienia dużego wieszaka podłogowego, sprawdźmy czy ten, który spodoba nam się w sklepie, będzie miał odpowiednią masę i stał stabilnie na podłodze.

Mata lub półka na buty

W zależności od tego, jak wiele par butów posiadamy, możemy zdecydować się na kupno maty czy dywanika lub specjalnej szafki na buty. Przechowywanie obuwia bezpośrednio na podłodze powoduje jej niszczenie, szczególnie w sezonie zimowym czy w deszczowe dni. Wystawiamy wtedy bowiem nawierzchnię podłogi na kontakt z wilgocią i brudem. Nikt nie ma przecież czasu szorować i suszyć podeszwy po każdym wyjściem poza dom, a nawet najlepsza wycieraczka nie wysuszy w stu procentach naszego obuwia.

Najlepsza wycieraczka

W sklepach znajdziemy szeroki wybór wycieraczek. Decyzja o kupnie tego, czy innego modelu, może być naprawdę czasochłonna. Warto zatem wybrać wycieraczkę kierując się kilkoma najważniejszymi dla nas cechami. Starajmy się dbać o środowisko i wybierzmy te produkty, które zrobione zostały z naturalnych materiałów. Sprawdzą się zatem wycieraczki słomiane czy wyplatane z traw. Może i są nieco mniej odporne na zniszczenie niż ich syntetyczne odpowiedniki, ale po wyrzuceniu ulegają całkowitemu rozkładowi w ciągu kilkudziesięciu dni i nie pozostawi po sobie szkodliwych substancji. Jeśli zależy nam jednak na wycieraczce z tworzyw sztucznych, wybierzmy taką, która została wykonana z tworzy pochodzących z recyklingu.